Tipy na výlet

Hukvaldy

V obci Hukvaldy se narodil hudební skladatel Leoš Janáček. Každoročně se zde koná Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy. nachází se zde zřícenina hradu Hukvaldy, který pochází ze 13.století. K procházkám poslouží rozsáhlá obora, která je domovem početného stáda muflonů a daňků.

Helfštýn

Rozsáhlá zřícenina středověkého hradu ze 13.století. Po celou sezónu je pro návštevníky připraven bohatý kulturní program.

Frýdek – Místek

V městském zámku si můžete prohlédnout expozici přibližující život šlechty a měšťanstva v 18. a v 19.století.  Nachází se zde i stálá expozice o Beskydech. Za prohlédnutí stojí zámecká kaple Sv.Barbory – Mariánské poutní místo.

Raduň

Původně zemanská tvrz , v 19.století přestavěná na klasicistní rezidenci. Je doprovázená rozlehlým lesoparkem a klasicistní oranžerií. Oranžerie je zděný skleník pro zazimování cizokrajných rostlin, které se v létě vynášejí na přilehlou zahradu.

Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě je nejstarší soubor lidových staveb ve střední Evropě. Skládá se ze tří částí – Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina. Muzeum ukazuje typické dřevěné stavby, které byly v minulosti součástí života valašských obyvatel.

Velké Losiny

Na úpatí Jeseníků leží zámek, neblaze proslulý čarodějnickými procesy v 17.století. jedná se o jednu z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Za prohlídku stojí i ruční papírna, která je dodnes v provozu.

Hlučín – Darkovičky

Areál čs.opevnění ze 30.let 20.století. Nedaleko odtud v Hrabyni se nachází památník národní svobody. Zde je umístěna expozice připomínající 2.světovou válku.

Fulnek

Ve městě můžete navštívit dům bývalého českobratrského sboru. Správce sboru J.Á.Komenský v něm žil se svou rodinou v letech 1618 – 1621. Stálá expozice zachycuje život a dílo J.Á.Komenského.

Bruntál

V městě Bruntál můžete navštívit renesanční zámek, který byl přestavěn z původního gotického hradu. O městě je již první zmínka z roku 1223.    5 km od města se nachází Uhlířský vrch (672 m), čtvrtohorní sopka. Na vrcholu byl postaven barokní kostel.

Kopřivnice

Největší atrakcí pro turisty je automobilové muzeum Tatry. Zajímavé je i muzeum Fojtství, které přibližuje počáteční historii firmy Tatra a dějiny kopřivnického regionu.

Valašské Meziříčí

Mezi významné památky patří zámek Žerotínů, v 18.století barokně upraven a rozšířen. Od roku 1855 do 1909 sloužil jako ženská trestnice, jediná na Moravě a ve Slezsku.  V zámku Kinských sídlí od roku 1949 muzeum s expozicemi historie města, valašskomeziříčského skla, gobelínů a dřevařské školy. K zámku přiléhá rozsáhlý park. v městě se nachází i jediní dílna svého druhu na Moravě i ve Slezsku, Moravská gobelínová manufaktura. Zabývá se odborným restaurováním historických a tkaním nových gobelínů podle moderních předloh. Zájemci si mohou tkaní gobelínů vyzkoušet.

Kozlovice

Rádi vás přivítají v zrekonstruovaném objektu fojtství v Kozlovicích. Objevíte zde svět valašských vojvodů, vrchních správců salaší, kteří zde přebývali a úřadovali. Součástí areálu je   „živý skanzen“  Obecné školy a expozice věnovaná historii obce.

Příbor

Narodil se zde Sigmund Freud. Stojí zde jeho rodný dům, kde strávil tři roky. Pod náměstím najdete jemu věnovaný památník . Za návštěvu stojí i piaristické koleje, které dnes slouží jako příležitostný koncertní sál a výstavní síň příborského muzea s expozicí věnovanou Freudovi.

Štramberk

Městečko v předhůří Beskyd, zvané  „Moravský Betlém“. Štramberk založil ve 14.století bratr Karla IV. Městu vévodí zřícenina Strallenberg s věží „Trúba“. Cestou na hrad můžete shlédnout architekturu valašských roubených chalup z 18. a 19.století.

Kontaktní údaje

Informační centrum Brušperk
J. Á. Komenského 9,
739 44 Brušperk
Kde nás najdete?

Telefon: 558 666 271

e-mail:
info@brusperk-mesto.cz

Otevřeno máme:
Úterý:
8.00 – 11.30, 13.00– 16.30 Středa:
8.00 – 11.30, 13.00 – 16.30 Čtvrtek:
8.00 – 11.30, 13.00 – 16.30 Pátek:
8.00 – 11.30, 13.00 – 16.30 Sobota:
9.30 – 12.30

SMS InfoKanál

SMS InfoKanál

Virtuální prohlídka

Anketa

  • Pomáhá Vám IC Brušperk

    Stav ankety

    Nahrávání ... Nahrávání ...

Kalendář

PočasíTuristická oblast Beskydy Valašsko