O nás

Informační centrum Brušperk zahájilo svou činnost v roce 1995 v prostorách městské knihovny, tehdy jako příspěvková organizace města, která nesla název Kulturní a informační centrum Lašska. V roce 1996 se přestěhovalo do nově zrekonstruovaného Národního domu. Od roku 1997 nese název Informační centrum Brušperk a je součástí městského úřadu.

Postupně si do prostor informačního centra našli cestu turisté i obyvatelé města a okolí. Začalo se skromnou nabídkou propagačních materiálů, map a postupně se nabídka infocentra rozrostla.

Nově vybudované cyklostezky, vedoucí přes Brušperk, uspokojují nejen cyklisty. Nabízejí možnosti k poznávání města a okolí.

Informační centrum Brušperk je členem Asociace turistických a informačních center ČR (A.T.I.C. ČR).

Na základě smlouvy uzavřené dne 9. 10. 2008 s Českou centrálou turistického ruchu – CzechTourism je v databázi oficiálních turistických informačních center.  Je označeno oficiálním logem s piktogramem „i“. Musí splňovat podmínky smlouvy.  V závěru roku je vždy namátkově kontrolováno ve standardu poskytovaných služeb a informací. Zpracování databází firem, služeb ve městě, do které se může nechat bezplatně zaevidovat každý podnikatel, kulturních akcí. Informační centrum, které je oficiálním členem, si musí vést statistiku návštěvnosti.

V informačním centru se snaží zodpovědět individuální dotazy místních i zahraničních návštěvníků. Poskytuje zdarma informace o dopravních spojích, ubytování, stravování, kulturních, sportovních a společenských akcích. Nabízí propagační materiály, prodej turistických map a průvodců, pohledů, upomínkových předmětů, prodej turistických známek, kopírování a faxové služby pro veřejnost. Zajišťuje prohlídku památníku Vojtěcha Martínka a galerie.

Vedle vchodu do informačního centra je nepřetržitě v provozu informační kiosek. Informace jsou v češtině, polštině, němčině a angličtině. Infokiosky umožní turistům vstoupit nejprve na webovou stránku www.eurobeskydy.cz, která je sestavena z prezentací sedmi sdružení obcí – mezi nimi je i Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice, Zájmové sdružení Frýdlantsko-Beskydy, Slezská brána a Mikroregion obcí povodí Stonávky. Pro každou oblast jsou uvedeny informace o jejích zajímavostech, aktuálním dění či službách včetně ubytování, které jsou pravidelně aktualizovány. Za Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice data aktualizuje Informační centrum Brušperk. Na těchto stránkách se zdarma může prezentovat každá firma. Infokiosky nejsou veřejným internetem. Poskytují celkem 800 odkazů – na informační centra v Beskydech, muzea a galerie, vlakové a autobusové spoje aj. Každá z obcí se představuje krátkým videospotem. Lidé se mohou podívat i na online videozáznamy z osmi kamer umístěných v zajímavém okolí kiosků. V Brušperku kamera snímá náměstí, např. ve Frýdlantu sportovní letiště.

Pro občany města zajišťuje výběr poplatků za odvoz odpadu, zpracovává příspěvky do Brušperského zpravodaje.

Rádi Vás v prostorách Informačního centra Brušperk přivítají ať už jako zájemce o informace nebo jako návštěvu, která přijde s dotazem nebo s dobrým nápadem.

Kontaktní údaje

Informační centrum Brušperk
J. Á. Komenského 9,
739 44 Brušperk
Kde nás najdete?

Telefon: 558 666 271

e-mail:
info@brusperk-mesto.cz

Otevřeno máme:
Úterý:
8.00 – 11.30, 13.00– 16.30 Středa:
8.00 – 11.30, 13.00 – 16.30 Čtvrtek:
8.00 – 11.30, 13.00 – 16.30 Pátek:
8.00 – 11.30, 13.00 – 16.30 Sobota:
9.30 – 12.30

SMS InfoKanál

SMS InfoKanál

Virtuální prohlídka

Anketa

  • Pomáhá Vám IC Brušperk

    Stav ankety

    Nahrávání ... Nahrávání ...

Kalendář

PočasíTuristická oblast Beskydy Valašsko